Depilacja laserem diodowym

Depilacja laserowa LightSheer

Kwalifikacja do zabiegu LIGHT SHEER – bezpłatna!

Promocja! Warga górna tylko 50 zł przy pierwszej wizycie w naszym gabinecie.

Ceny promocyjne: depilacja laserowa pach 99 zł , depilacja laserowa broda 99 zł, depilacja laserowa całej twarzy 199 zł.

Atrakcyjne ceny! Depilacja laserowa łydki 199 zł, uda 199 zł.

 W naszym Centrum Zdrowia i Urody Dermikos skorzystają Państwo z profesjonalnych zabiegów laserowego usuwania owłosienia urządzeniem LIGHT SHEER. Obecnie to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na trwałe wyeliminowanie niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Dzięki zabiegowi pożegnacie problem odrastających włosów i będziecie cieszyć się skórą gładką w dotyku. Do głównych zalet zastosowania lasera w kosmetyce należą doskonałe rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu oraz ich trwałość. Dlatego metoda ta zdobywa coraz szersze grono zadowolonych klientów.

Laser diodowy Light Sheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm, głębokość przenikania skóry stanowi 2- 5 mm. Działa on więc tylko powierzchownie, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę wykonania minimum 3- 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 4- 8 tygodni. Niewielki, pozostały po depilacji odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyna: zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorem mechanicznym mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

 • Ciąża,
 • włosy blond, siwe,
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry,
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne),
 • skłonność do przebarwień (względne),
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skóry,
 • rozrusznik serca.
 • Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy,
 • terapia doustna retinoidami,
 • terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
 • terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kw. owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • wcześniejsza usuwanie włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
 • wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne,
 • stany zapalne skóry.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją kwalifikującą. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały.

 1. Jeżeli skóra w obrębie powierzchni depilowanej jest sucha kilka dni wcześniej stosujemy kremy nawilżające. W dniu zabiegu nie stosujemy środków nawilżających.
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji –pozostawić nieogolony jedynie mały fragment 5cm x 5cm – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
 3. Przed każdym zabiegiem włosy nie mogą być usuwane mechanicznie  przez okres 6 tygodni (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne). Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac,  i inne),Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień  wcześniej.
 5. Po terapii doustnej retinoidami wskazana półroczna przerwy pomiędzy końcem przyjmowania leku i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne), antybiotyki, zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, herbata Figura 1,2) i suplementy diety o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 7. Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny (np. makijaż trwały) w obrębie depilowanej powierzchni, poinformuj o tym kosmetyczkę.
 8. Aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy 2 tyg. po infekcji).
 9. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
 10. Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja możliwa po jej ustąpieniu.
 11. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy (mikrodermabrazji, chemabrazji) w przypadku depilacji w tym miejscu, możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
 12. W dniu zabiegu i dzień wcześniej prosimy nie spożywać alkoholu, środków przeciwbólowych, niesteroidowych leków p. zapalnych (np. polopiryna).
 1. Naturalna reakcja skóry po zabiegu to czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie będące efektem podrażnienia na obszarze poddanym depilacji, podrażnienia ustępują po kilku godzinach lub do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować bardzo delikatnie:
  • skórę należy myć żelem bezmydłowym, mleczkiem bezalkoholowym lub tylko czystą wodą,
  • przy depilacji pach nie należy  stosować dezodorantów i antyperspirantów,
  • stosować krem Alantan Plus , Bepanthen, Dermopanthen, Cicabio, lub Cicalfate,
  • skórę należy bardzo delikatnie osuszać, nie trzeć i nie drażnić w inny sposób,
  • preparaty o działaniu złuszczającym naskórek wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu depilacji laserowej.
 2. W okresie prowadzonej serii zabiegów obowiązuje bezwzględny zakaz opalania.
 3. W miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest zastosowanie środków fotoprotekcyjnych. Kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 + (nakładany na skórę co 2-3 godziny).
 4. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po ostatnim zabiegu.