DEPILACJA LASEREM DIODOWYM

Depilacja laserowa LightSheer

 Kwalifikacja do zabiegu LIGHT SHEER- bezpłatna !

cena specjalna ! warga górna tylko teraz 50 zł za pierwszy zabieg 

cena promocyjna !   depilacja laserowa pach 99 zł   depilacja laserowa broda 99 zł   cała twarz 199 zł

niskie ceny  !   depilacja laserowa łydki 199 zł, uda 199 zł

  W naszym Centrum Zdrowia i Urody Dermikos skorzystacie  Państwo z profesjonalnych zabiegów laserowego usuwania owłosienia urządzeniem LIGHT SHEER. Obecnie to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na trwałe wyeliminowanie niechcianego    owłosienia z różnych partii ciała. Dzięki zabiegowi pożegnanajcie problem   odrastających włosów i będziecie cieszyć się skórą gładką w dotyku. Do głównych zalet zastosowania lasera w kosmetyce należą doskonałe    rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu oraz ich trwałość. Dlatego metody te zdobywają coraz szersze grono zadowolonych klientów.

Informacja ogólna

Laser diodowy Light Sheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm, głębokość przenikania skóry stanowi 2- 5 mm. Działa on więc tylko powierzchownie, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę wykonania minimum 3- 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 4- 8 tygodni. Niewielki, pozostały po depilacji odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyna: zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorem mechanicznym mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników.100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Przeciwwskazania do zabiegów LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA :

 • ciąża,
 • włosy blond, siwe,
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry,
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne),
 • skłonność do przebarwień (względne),
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skóry,
 • rozrusznik serca,

Przeciwwskazania czasowe:

 •  świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy !
 • terapia doustna retinoidami
 • terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi
 • terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kw. owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • wcześniejsza usuwanie włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)
 • wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
 • stany zapalne skóry 

 Pierwszy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją kwalifikującą. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia LIGHT SHEER :

 1. Jeżeli skóra w obrębie powierzchni depilowanej jest sucha kilka dni wcześniej stosujemy kremy nawilżające. W dniu zabiegu nie stosujemy środków nawilżających
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji –pozostawić nieogolony jedynie mały fragment 5cm x 5cm – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
 3. Przed każdym zabiegiem włosy nie mogą być usuwane mechanicznie  przez okres 6 tygodni (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)  Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac,  i inne),Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień  wcześniej
 5. Po terapii doustnej retinoidami  wskazana  półroczna przerwy pomiędzy końcem przyjmowania leku  i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) , antybiotyki, zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, herbata Figura 1,2) i suplementy diety o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 7. Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny (np. makijaż trwały) w obrębie depilowanej powierzchni, poinformuj o tym kosmetyczkę
 8. Aktywne infekcje skóry ( bakteryjne, wirusowe, grzybicze) w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy 2 tyg. po infekcji)
 9. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
 10. Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja możliwa po jej ustąpieniu
 11. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy (mikrodermabrazji, chemabrazji) w przypadku depilacji w tym miejscu, możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
 12. W dniu zabiegu i dzień wcześniej prosimy nie spożywać alkoholu, środków przeciwbólowych ,niesteroidowych i p. zapalnych (np. polopiryna)

Postępowanie po zabiegu laserowego usuwania owłosienia LIGHT SHEER :

 1.     Naturalna reakcja skóry po zabiegu to czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie będące efektem podrażnienia na obszarze poddanym depilacji, podrażnienia ustępują po kilku godzinach lub  do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować bardzo delikatnie:

o    skórę należy myć żelem bezmydłowym , mleczkiem bezalkoholowym,  lub tylko czystą wodą,

 • przy depilacji pach nie należy  stosować dezodorantów i antyperspirantów
 •  stosować krem Alantan Plus , Bepanthen, Dermopanthen, Cicabio, lub Cicalfate
 • skórę należy bardzo delikatnie osuszać, nie trzeć i nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym naskórek  wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu depilacji laserowej
 1. W okresie prowadzonej serii zabiegów istnieje bezwzględny zakaz opalania.
 2. W miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja. Kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 +(nakładany na skórę co 2-3 godz.)
 3. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po ostatnim zabiegu.
centrum zdrowia kraków
centrum zdrowia kraków