Dermatologia kliniczna i medycyna estetyczna

Konsultacje dermatologiczne – dzieci i dorosłych

centrum zdrowia kraków
centrum zdrowia kraków
centrum zdrowia kraków

Konsultacje lekarskie

Konsultacja dermatologiczna, konsultacja do peelingów, konsultacja do mikrodermabrazji lekarskiej.

Zabiegi

Krioterapia (wymrażanie) - usuwanie zmian skórnych przy użyciu podtlenku azotu.

Badanie VIDEOdermatoskopowe

Nieinwazyjne badanie (nie wymaga pobrania wycinka skóry). Pozwala ustalić, czy podejrzana zmiana skórna wymaga usunięcia lub dalszej obserwacji. Badanie przydatne dla osób z dużą ilością zmian barwnikowych, a szczególnie tzw. atypowych. Stanowi ono profilaktykę przeciw czerniakową.

Peelingi medyczne w dermatologii estetycznej

Nowoczesny medyczny peeling chemiczny wykorzystujący korzystne działanie kwasu migdałowego i pirogronowego w jednej formule. Zawiera także mniejsze stężenie kwasów: fitowego, kojowego, salicylowego, azelainowego, olikarbaksylowych i arbutyny. Nowa formuła jest komfortowa dla pacjenta i ma szerszy wachlarz zastosowań w dermatologii. Bardzo istotną cechą nowego peelingu Mandel Combi jest niske pH (L1) oraz brak substancji zakwaszających, co zmniejsza znacznie uczucie pieczenia i sprawia, że peeling nie powoduje podrażnienia skóry. Po peelingu widoczny jest czasem delikatny rumień. Jest to peeling powierzchowny, wywołuje stopnienie, krótkotrwałe złuszczanie naskórka. Ma działanie rozjaśniające, sebostatyczne, antybakteryjne. Powoduje silne nawilżenie skóry.

Nowa formuła peelingu na bazie kwasu pirogronowego, przeznaczona do złuszczania powierzchownego i średnio-głębokiego. Złuszczanie naskórka za pomocą peelingu jest zabiegiem medycznym służącym do poprawy estetycznego wyglądu skóry, poprawy niedoskonałości spowodowanych fotostarzeniem, szkodami wywołanymi przez trądzik pospolity, zburzeniami pigmentacji i starzeniem skóry (zmarszczki). To zabieg często praktykowany w dermatologii estetycznej. Enerpeel PA może być używany w walce z trądzikiem, a także umiarkowanymi bliznami spowodowanymi trądzikiem, tłustą skórą, powierzchownymi zaburzeniami pigmentacji skóry (ostuda, przebarwienia pozapalne), zmarszczkami mimicznymi, powodowanymi starzeniem oraz objawami fotostarzenia. Enerpeel PA wykonujemy co 2-3 tygodnie, zwykle około 4-6 zabiegów w serii.

Peeling stosowany w dermatologii estetycznej do efektywnej walki z:

 • procesami starzenia się skóry, zmianami wywołanymi czynnikami środowiskowymi (tytoń, zanieczyszczenia)
 • zaburzeniami pigmentacji (przebarwienia pozapalne, ostudy)
 • problemami skóry trądzikowej (zaskórniki, rozszerzone pory, łojotok blizny potrądzikowe)

Glykopeel może być stosowany cały rok, nawet latem i w czasie mrozów, jednak z zachowaniem należytej ostrożności. Na jeden tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, elektrokoagulacji, dermabrazji, retinoidów zewnętrznie, preparatów odkażających skórę twarzy. Mężczyźni nie powinni golić się na jeden dzień przed peelingiem. Glikopeel można wykonywać w 1-1,5 miesiąca po innym peelingu chemicznym, a w 6 miesięcy po leczeniu izotretoiną (Roacutane) doustnie, w 4-12 miesięcy po zabiegach chirurgicznych. Zabieg należy powtarzać co 8-10 dni, 4-6 razy.

jest nową formułą peelingu stosowaną w progresywnej terapii odmładzającej, opartą na działaniu 25% kwasu trój chlorooctowego. Jest to peeling powierzchowny/średniogłęboki.

 • Program lekki: 1-2 cykle w roku (cykl obejmuje 4 zabiegi wykonywane co 7 dni). Program służy podtrzymaniu wyglądu i zdrowia młodej skóry – nie przeciwdziała dotychczas nabytym cechom starzenia.
 • Program średni: cykle peelingów powtarzane przez rok z przerwami 6 tygodniowymi.
 • Program głęboki: cykle peelingów powtarzane z przerwami 2 tygodniowymi, służy podtrzymywaniu efektów programu lekkiego.

Plamy barwnikowe należą do powszechnych zmian skórnych – stanowią rozległy problem dermatologiczny. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa. Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów hamujących proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten problem. 

Kuracja Cosmelan® umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask, a jednocześnie jednocześnie zabiegiem kondycjonującym skórę. Program terapii Cosmelan® jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) zwłaszcza tych, które były oporne na wcześniej zastosowane metody leczenia (fakt bardzo częsty w przypadku leczenia hiperpigmentacji tego typu). Coraz częściej Cosmelan® stosowany jest także jako zabieg kondycjonujący skórą. Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w dermatologii dostępną obecnie na rynku. 

Jego główne właściwości:

 • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu,
 • nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym,
 • bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma,
 • bezpieczny, może być wykonywany o każdej porze roku,
 • odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty: Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od fototypu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają w 8-10 dni po zabiegu w gabinecie, w trakcie kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji osiągają ten efekt później tj. między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95% (wg badań Laboratorium Mesoestetic). Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Peeling doskonały na każdą porę roku, dla każdego typu skóry. Może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na działanie słońca. Z uwagi na brak ryzyka wystąpienia przebarwień pozapalnych może być stosowany u osób z wysokim fototypem. Cechą charakterystyczną tego peelingu jest brak rumienia u 80% leczonych i prawie zupełny brak jakiegokolwiek uczucia pieczenia skóry poddanej zabiegowi. Tak więc, jest on dedykowany osobą ze szczególnie wrażliwą skórą. 

Dostępne są dwie formuły Mandel Peel:

 • MANDEL PLUS

Oprócz kwasu migdałowego zawiera gamę substancji chelatujących (aktywują działanie rozjaśniające kwasu migdałowego), rozjaśniających i przeciwutleniaczy, które mają działanie anti-aging, potęgują i przyspieszają odbudowę skóry (kwas cytrynowy, kwercetyna, kwas fitowy, kwas tiomlekowy).

 • MANDEL 50

Formuła charakteryzuje się poza obecnością kwasu migdałowego, gamą przeciwutleniaczy, które wzmacniają i przyspieszają działanie odbudowujące i przciwzmarszczkowe (kwas cytrynowy, fitowy, FDO).

centrum zdrowia kraków

WYPAŁNIACZE i BOTOX

Konsultacja lekarska – bezpłatna

Toksyna botulinowa typu A (Dysport) pozwala w prosty, niechirurgiczny sposób spłycić lub wygładzić zmarszczki, głównie górnej części twarzy czyli tzw. zmarszczki mimiczne, które bardzo często pojawiają się już w młodym wieku. Procedura zabiegu jest bardzo prosta i krótka. Sprowadza się do wykonania kilku nakłuć, których celem jest precyzyjne dostarczenie bardzo niewielkich ilości toksyny botulinowej w okolicę tych mięśni, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Substancja ta nie niszczy mięśni, blokuje jedynie przekazywanie do nich impulsów nerwowych. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie twarz jest bardziej wypoczęta, rysy łagodniejsze, a Pacjent może odzwyczaić się od nadmiernej mimiki. Zabieg można powtarzać nieograniczoną ilość razy. Jest on praktycznie pozbawiony ryzyka.

W miejscach, w których nie można w jakikolwiek sposób zmienić mimiki lub blokada wywołana toksyną botulinową nie wygładziła całkowicie zmarszczek stosujemy tzw. wypełniacze, z których całkowicie bezpiecznym jest tylko kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja, której zmniejszona produkcja (niedobór) wraz z upływem lat w dużej mierze odpowiada za starzenie się skóry. Wstrzykując kwas hialuronowy nie tylko spłycamy zmarszczki i fałdy na twarzy, ale również możemy nim uzupełnić braki w objętości policzków, skroni, powiększać usta, poprawiając jednocześnie kondycję skóry w tych miejscach.