Zamykanie naczyń , Fotoregeneracja , Tixel
VASCULIGHT ELITE
VASCULIGHT ELITE - medyczny system IPL + laser Nd:YAG
System IPL:
zamykanie naczynek małych i powierzchownych,
redukcja przebarwień i tatuaży,
nieablacyjna fotoregeneracja (fotoodmładzanie).
Laser Nd: YAG:
zamykanie naczyń większych i głębszych – także na nogach.System posiada wspomagające oprogramowanie komputerowe dla maksymalizacji skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów.
Konsultacja do zabiegu przy użyciu systemu IPL w naszym gabinecie - BEZPŁATNA!
System IPL (Intense Pulsed Light) wykorzystuje polichromatyczne źródło światła o regulowanym zakresie długości fal (od 515 do 1200 nm), kształcie i czasie trwania impulsu. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie się do różnych zmian chorobowych i typów skóry.
Elastyczność IPL jest nieosiągalna dla monochromatycznego źródła światła pojedynczego lasera. System IPL można wykorzystywać do leczenia zmian naczyniowych i pigmentacyjnych, usuwania tatuaży, nieinwazyjnego (nieablacyjnego) fotoodmładzania skóry. Aby uczynić urządzenie bardziej wszechstronnym, system IPL uzupełniono o laser Nd: YAG, który zamyka większe i głębiej położone żyły, dzięki temu może być alternatywą dla skleroterapii.
Energia światła o określonych parametrach jest absorbowana przez wybrane chromofory tkanek, takie jak melanina czy hemoglobina i zamieniana na energię cieplną. Tkanki zawierające chromofor zostają zniszczone wskutek wzrostu temperatury, bez uszkodzenia tkanek sąsiednich (zjawiska fototermolizy selektywnej).
- Usuwanie zmian naczyniowych. Szeroki zakres fal emitowanych przez IPL w połączeniu z laserm Nd:YAG o długości 1064 nm i technologia Multiple Synchronized Pulsing umożliwia leczenie pełnego zakresu zmian chorobowych naczyń takich jak teleangiektazje, naczyniaki typu port wine, rubinowe, pajączkowate trądzik różowaty w fazie rumieniowo-naczyniowej, poikilodermia, venulektazje i drobne żylaki kończyn dolnych.
- Usuwanie zmian pigmentowych. IPL przeznaczony jest do usuwania niektórych łagodnych zmian barwnikowych m. in. plam soczewicowatych, powierzchownych keratoz, plam typu kawy z mlekiem, złogów hemosyderyny, melazmy, hiperpigmentacji, znamion Ota/Ito, Beckera oraz tatuaży- także wielobarwnych.
- Nieinwazyjne fotoodmładzanie. Fotoodmładznie IPL to nowa i najszybciej obecnie rozwijająca się procedura estetyczna do wizualnej poprawy uszkodzeń skóry spowodowanych starzeniem i fotostarzeniem. IPL ma dwojaką funkcję; poprzez odpowiedni dobór filtrów najpierw usuwa zmiany naczyniowe (rumień, wypieki rozszerzone naczynka, zmiany naczyniowe w przebiegu trądzika różowatego) oraz zaburzenia pigmentacji skóry (piegi, plamy soczewiciowate, melanodermę), a następnie pobudza regenerację i odbudowę kolagenu, co powoduje usuwanie drobnych zmarszczek i wygładzenie skóry. Zabieg wykonany na całej twarzy daje jednorodny efekt poprawy wglądu skóry. Nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia. Może być wykonany na twarzy, szyi, dekolcie i grzbietach rąk. Optymalne efekty wymagają średnio 4-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Przez krótki czas może wystąpić ściemnienie piegów oraz obszarów o nadmiernej pigmentacji.
- Przebyte lub obecne nowotwory skóry, szczególnie czerniak, nawracające raki oraz stany przednowotworowe takie jak zespół znamion dysplastycznych.
- Aktywne infekcje skóry w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy po 2 tyg.).
- Fotodermatozy oraz terapia lekami i/lub ziołami światłouwrażliwiającymi (zabieg możliwy tydzień po kuracji). Uwaga na preparaty dziurawca oraz herbatki ziołowe Figura 1, 2.
- Skóra sucha i podrażniona.
- Ekspozycja na światło słoneczne (także solaria) oraz stosowanie samoopalaczy w okresie krótszym niż 4 tyg. przed zabiegiem. W przypadku skłonności do długotrwałej opalenizny wymagana przerwa to 8 tyg.
- Choroby immunosupresyjne i leki immunosupresyjne (w tym inf. o HIV i AIDS).
- Zaburzenia krzepnięcia krwi i leki przeciwkrzepliwe.
- Terapia isotretinoiną doustnie (Roaccutane, Izotek) w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem.
- Padaczka.
- Choroby endokrynologiczne takie jak nieuregulowana cukrzyca i zespół policystycznych jajników.
- Bliznowce.
- Niewydolność żylna kończyn dolnych w przypadku zabiegu zamykania naczyń.
- Ciąża i okres karmienia piersią.
- VI fototyp skóry.
- Rozrusznik serca.
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia, odbarwienia, wybroczynki, sińce) są rzadkie. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u osób z ciemniejszą skórą mogą utrzymywać się kilka tygodni do kilku miesięcy.
Skóra powinna być odpowiednio natłuszczana i nawilżana, a w dniu zabiegu umyta i niczym nie posmarowana.
- 3-4 tyg. przed zabiegiem nie stosuj kremów z wit. A, C i kwasami owocowymi.
- Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny (np. makijaż trwały) w obrębie leczonej powierzchni, poinformuj o tym lekarza. Zgłoś też fakt pokrycia leczonej powierzchni kremem z filtrem UV.
- Nie stosuj preparatów i zabiegów złuszczających na obszarze leczonej skóry 1 tydzień przed i 2 tyg. po zabiegu.
Delikatnie traktuj skórę 4-5 dni po zabiegu:
- używaj żeli bezmydłowych, nie stosuj do przemywania skóry preparatów na bazie spirytusu,
- stosuj jeden z preparatów: Alantan Plus, Bepanthen, Cicalfate, Atoderm PP lub Po Zn, Auriderm 2-3 x dziennie,
- delikatnie osuszaj skórę, unikaj urazów.
Dodatkowo
- Po zabiegu można wykonywać makijaż; w przypadku zwiększonej wrażliwość skóry po leczeniu lepiej czasowo z niego zrezygnować, gdyż usuwanie makijażu może być czynnikiem drażniącym.
- Insolacja naturalna i w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana w okresie 4 tyg. po zabiegu. Jeśli zabieg dotyczył miejsc eksponowanych na UV stosuj krem z filtrami UV o wysokim wskaźniku fotoprotekcji – najlepiej 50 i więcej.
- Sauna, gorące kąpiele, masaże, intensywny sport są niewskazane do 4 tyg. po zabiegu zamykania naczyń.
- Wskazana kontrola po 3-4 tyg. od dnia zabiegu. Po wskazanym okresie czasu można przeprowadzić kolejny zabieg.